Wojciech Imielski

wojtek

Wojciech Imielski

Jestem psychologiem, certyfikowanym trenerem umiejętności psychologicznych, pisarzem, publicystą i rysownikiem.

Jako trener specjalizuję się w szkoleniach z zakresu miękkich umiejętności osobistych, które można rozwijać przy zastosowaniu psychologicznych, warsztatowych metod treningowych. Taka tematyka najlepiej koresponduje z moimi zainteresowaniami i doświadczeniem zawodowym.

Specjalizacje trenerskie:

- psychologia stresu
- radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami, zapobieganie nadmiernym obciążeniom emocjonalnym i sytuacjom stresogennym
- psychologia zdrowia - higiena psychiczna, zdrowy styl życia, profilaktyka zaburzeń psychicznych i emocjonalnych
- psychologia twórczości - psychologiczne uwarunkowania ludzkiej kreatywności, diagnoza i rozwój możliwości twórczych, stymulowanie kreatywności i twórcze rozwiązywanie problemów.

 

 Zainteresowania zawodowe:

- psychologia kliniczna człowieka dorosłego - obecnie głównie uzależnienia od substancji psychoaktywnych i zaburzenia nastroju
- psychologia zdrowia - edukacja w zakresie zdrowego stylu życia, psychologiczne uwarunkowania dobrego samopoczucia i zdrowia somatycznego oraz zdrowie i higiena psychiczna
- psychologia społeczna - głównie psychologia wpływu społecznego oraz psychologia propagandy i manipulacji.


Przez kilka lat pracowałem w lecznictwie psychiatrycznym, zajmując się przede wszystkim diagnostyką psychologiczną i poradnictwem. W tym czasie udzielałem również konsultacji psychologicznych niepsychiatrycznym oddziałom szpitala (m. in. oddziałowi ginekologiczno - położniczemu, chirurgii i ortopedii, oddziałowi dziecięcemu, kardiologicznemu i paliatywnemu).

Współprowadziłem Ośrodek Usług Psychologicznych w Bukownie, uczestnicząc w badaniach w zakresie psychologii przemysłowej i psychologii pracy (m. in. badania operatorów wszelkiego sprzętu, osób mających lub ubiegających się o pozwolenie na posiadanie broni, kandydatów na sędziów, kuratorów, komorników sądowych i in.).

Jako biegły sądowy z zakresu psychologii opiniowałem w kilkuset, głównie karnych sprawach sądowych.


W uprawianiu psychologii jedną z najistotniejszych spraw jest dla mnie przekazywanie wyłącznie wiedzy racjonalnej, rozsądnej, naukowo potwierdzonej i faktycznie użytecznej. Stanowczo przeciwstawiam się propagowaniu pod szyldem psychologii efektownych bzdur, wprowadzających zamęt w rozumienie ludzkiej natury i podkopujących autorytet nauk społecznych w szeroko rozumianej percepcji publicznej. 

 

Zapraszam do odwiedzenia i lektury bloga:

Wojciech Imielski. Moja psychologia.

 

 

design by vilanim Copyright © wojciechimielski.pl